Viimase nädala jooksul on Ukraina rinnetel peamiselt valitsenud positsioonisõda. Venemaa on korraldanud kohalikke rünnakuid Kupjanski piirkonnas, Zaporižžja oblasti lõunaosas ja eriti Avdijivka piirkonnas. Samas on Ukraina teinud omakorda kohalikke rünnakuid Kreminna piirkonnas ja Zaporižžja oblasti lõunaosas. Suurejoonelisi operatsioone ei ole toimunud, ja isegi kardetud Vene õhupealetungi pole veel alustatud, välja arvatud mõned hävituslennukitelt heidetud liugpommid ja öised rünnakud Shahedi droonide poolt. Need rünnakud jätkavad Ukraina taristu, eriti teede ja sildade, kahjustamist.
Kõige märkimisväärsemaks arenguks on olnud Vene droonide intensiivne kasutamine lahinguväljal. Venemaa on loonud kolmekihilise süsteemi, kaasates Orlani droone, raskemaid droone ja FPV-sid, mis hoiavad Ukraina vägesid nende positsioonidel kinni. Avdijivka piirkond on endiselt Ukraina kindla kontrolli all, kuid rünnakud toovad kaasa kahju ja kurnavad Ukraina ressursse.
Venemaa rünnakud Luhanski lääneosas pole toonud neile territooriumi, kuid kaotatud on palju inimelusid ja varustust.
Bahmuti piirkonnas on Ukraina 3. ründebrigaad pärast poolt aastat pidevat tegevust taas puhkusele suundunud. Suurim tegevus olid mitmed Vene vägede rünnakud Klištšiivka piirkonnas, kus Ukraina droonid suutsid Vene vägesid tabada ja sellega tõrjuti rünnakud tagasi.
Avdijivka piirkonnas domineerivad Vene jalaväerünnakud. Põhjapoolse tiiva rünnakud on kõik läbi kukkunud, kuna Vene jalavägi ründab rühmasuurustes formatsioonides, mida Ukraina suudab kergesti tuvastada ja hävitada. Venemaa intensiivne droonitegevus on hävitanud suure osa Ukraina eesliinist, võimaldades venelastel edasi liikuda. Ukraina vasturünnakud on olnud ebaefektiivsed, osaliselt tingitud massilisest drooniründest ja kaotusest oma kaitsepositsioonidele.
Krõnki piirkonnas on Ukraina kindlustanud sillapea Dnepri jõe idakaldal, kuid Venemaa jätkab küla intensiivset ründamist. Üldiselt on olukord Krõnki piirkonnas stabiilne, kuid Venemaa jätkab küla pommitamist õhurünnakute, suurtükitule ja termobaariliste lõhkekehade abil. Ukraina on suutnud kindlustada kindla sillapea Krõnki piirkonnas, takistades Venemaa katseid neid jõekalda soodesse tagasi tõrjuda. Ukraina on teinud väiksemaid edusamme Krõnki ümbruse perimeetri laiendamisel.
Ukraina on suutnud Dnepri alamjooksul takistada Vene soomustehnika kasutamist droonide abil, säilitades sellega õhus üleoleku. Sel nädalal ilmus mõni Vene tank Krõnki piirkonda, kuid Ukraina õhuülekaalu ja droonide üleoleku tõttu on need suures osas neutraliseeritud. Ukraina on suutnud jälgida ja sihtida Vene sihtmärke kaugemal asuvates piirkondades. Täpseid rinde liikumisi Sahõ ja Pidstepne vahel ei ole kumbki pool avaldanud, kuid väiksemaid edusamme ei saa välistada.