Alates miljardär Jeffrey Epsteini surmast 2019. aastal eeluurimisvanglas on avaliku tähelepanu keskmes olnud küsimused tema kuritegude ulatuse ja võimaliku seose kohta mõjukate isikute ning luureorganisatsioonidega. Hiljuti avaldatud kohtudokumendid on toonud päevavalgele mitmeid huvitavaid arenguid, mis puudutavad Epsteini ja tema kaaslaste seoseid Iisraeli luureagentuuriga Mossad.
Jeffrey Epsteini kohtuasja 900-leheküljeline avaldatud dokument paljastas mitmeid huvitavaid arenguid, sealhulgas üksikasju seoses Epsteini ja tema kaaslaste seostega Iisraeli luureagentuuriga Mossad. Kõnealune dokument on tõstatanud küsimusi mõnede mõjukate isikute, sealhulgas poliitikute, seostest pedofiiliga, kuid eriti on tähelepanu all seosed Mossadiga, kirjutab Daily Mail.
Dokumentides on ära toodud paljude Epsteini tuttavate nimed, nende hulgas endine Iisraeli peaminister Ehud Barak, keda mainitakse seoses Epsteini ja Mossadi võimaliku seosega. Barak kohtus Epsteiniga 36 korda, ja teda on pildistatud 2016. aastal Epsteini Manhattanil asuvasse residentsi sisenemas. Epsteini ohvrid on küsinud, kas ta on kunagi Barakile massaaži teinud, mis on toonud kaasa spekulatsioone nende kahe sidemete üle.
Endised Iisraeli spioonid on avalikult väitnud, et Epsteini rahvusvaheline seksuaalkaubandus oli luure kõnepruugis “meepoti” operatsioon, mis kogus väärtuslikku kompromiteerivat materjali poliitikute ja äriringkondade eliidi väljapressimiseks.
Ka Suurbritannia prints Andrew‘ nime on uutes dokumentides mainitud, kirjeldades teda Epsteini “kasuliku idioodina”. Endise luureagendi sõnul oli ta Epsteini “Super Bowli trofee” tema mõjukate sidemete tõttu. Nende sõpruse ajal kutsus prints Andrew endaga Londoni kõrgseltskonna sündmustele Epsteini koos tolle kaaslanna Ghislaine Maxwelliga, võimaldades neil ööbida isegi kuninganna Balmorali lossis. Tol ajal oli Andrew Ühendkuningriigi rahvusvahelise kaubanduse saadik, aidates valitsust ärisidemete edendamisel välismaal.
Epsteini kaaslanna Ghislaine Maxwell on samuti tihedalt seotud väidetava “meepoti” operatsiooniga. Tema isa Robert Maxwell, Briti meediamagnaat, oli väidetavalt samuti Mossadi agent ja võis olla vahendajaks Epsteini ning Jeruusalemma luureagentuuri vahel. Robert Maxwelli surm tema purjekal The Lady Ghislaine Hispaania ranniku lähedal 1991. aastal on samuti äratanud kahtlusi, kas tegemist võis olla mõrvaga. Maxwelli tuttav Laura Goldman on avalikult kinnitanud, et tema arvates oli Robert Maxwell Mossadi spioon ning Ghislaine jätkas viimase tööd.
Lisaks väidab peagi ilmuvas raamatus endine Iisraeli spioon Ari Ben-Menashe, et Epstein oli Iisraeli luureagent. Ben-Menashe, kes töötas Iisraeli sõjaväeluure direktoraadis aastatel 1977–1987, toob oma väidetele kinnitust mitme teise Epsteiniga seotud allika poolt. Ta väidab, et Epstein ja Maxwell olid Iisraeli spioonid, kes juhtisid “meepoti” operatsiooni, pakkudes alaealisi tüdrukuid poliitikutele seksuaalseks ärakasutamiseks ja seejärel kasutades neid juhtumeid Iisraeli luure kasuks.
Ben-Menashe väited tõstatavad olulisi küsimusi Epsteini tegevuse ulatuse ja võimaliku seotuse kohta riigipoolse spionaažiga. Tema väiteid toetab ka Epsteini endine mentor Steven Hoffenberg, kes väidab, et Epstein nimetas oma sidemeid prints Andrew’ga tema “Super Bowli trofeeks”. 2014. aastal kohtus Epstein mitmel korral ka praeguse CIA juhi William J. Burnsiga.
Epstein leiti 66-aastaselt surnuna oma vanglakambri põrandalt New Yorgi Metropolitan Correctional Centeris 2019. aastal, väidetava enesetapu tõttu, oodates kohtuprotsessi tema kuritegude üle. Kuid kuulujutud tema surma üksikasjade kohta jätkuvad. Pedofiil tegi enesetapu vaid mõne meetri kaugusel vangivalvuritest, kes oleksid pidanud teda pidevalt jälgima. Kaks valvurit pääsesid napilt vangimõistmisest, kui selgus, et nad olid võltsinud dokumente, et näidata, nagu oleksid nad enne Epsteini surma tema suhtes vajalikud kontrollid läbi viinud.
Ghislaine Maxwell kannab praegu 20-aastast vanglakaristust oma osaluse eest Epsteini alaealiste seksuaalse ärakasutamise skeemis. Talle mõisteti vangistus 2022. aasta juunis mitmete kuritegude eest, sealhulgas osaluse eest skeemis seksuaalselt ära kasutada ja väärkohelda alaealisi tüdrukuid koos Jeffrey Epsteiniga rohkem kui kümne aasta jooksul. Kuigi ta on tugevalt eitanud suhteid pedofiiliga, on üles kerkinud tõendid, mis viitavad Maxwelli ja Epsteini “ilmselgele romantilisele seotusele”.
Samuti tekitab küsimusi Epsteini seos salapärase Mega grupiga. See eksklusiivne klubi loodi 1991. aastal, et koondada kokku juudi päritolu ärimehed ja filantroobid, kelle eesmärgiks oli toetada juudiorganisatsioone ja edendada Iisraeli huve. Grupi asutajate hulka kuulusid näiteks Charles Bronfman ja Leslie Wexner. Bronfman oli Kanada ärimees, kes pärines Seagrami viskiettevõtte omanike hulgast. Leslie Wexner, kes on tuntud Victoria’s Secreti omanikuna, on üks Ameerika Ühendriikide edukamaid ja mõjukamaid ärimehi.
Wexner mitte ainult ei kuulunud Mega gruppi, vaid oli ka Epsteini ärimentor ja andis talle ligipääsu oma varandusele, sealhulgas andis talle kasutada oma Manhattanil asuvat 77 miljoni dollari väärtuses residentsi. Epsteini seotus Mega grupiga on toonud esile ka küsimusi seoses võimaliku “meepoti” operatsiooniga, mille eesmärk oli koguda kompromiteerivat materjali poliitiliste ja äriringkondade eliidi vastu. Mega grupi liikmetel võis olla mõju Epsteini tegevusele ning nende ühine eesmärk võis olla tugevdada Iisraeli mõjuvõimu ja huve maailmas.
Ari Ben-Menashe sõnul osales Mega grupp operatsioonides, mis hõlmasid poliitiliste figuuride ja äriliidrite ärakasutamist, et koguda infot Iisraeli julgeoleku huvides. See väide avab ukse spekulatsioonidele selle kohta, kui laialtulatuv oli Mega grupi mõju poliitilistes intriigides.