Tavidi analüütik Mait Kraun vaatleb oma uues videos USA riigivõla intressimaksete kiiret kasvu, mis viitab võimalusele, et aastakümnete jooksul üles ehitatud võlamull on peagi lõhkemas. Kraun analüüsib, kuidas praegusel kursil liikudes satuvad nii Föderaalreserv kui ka valitsus peagi lahendamatute probleemide ette, mille tulemuseks võib olla ulatuslik inflatsioon.
Kraun selgitab, et USA valitsus on sattunud hävitavasse võlaspiraali, millel on tõsised tagajärjed mitte ainult finantssektorile ja pensionifondidele, vaid ka kogu maailma majandusele. Ta toob välja, et valitsuse intressimaksed on plahvatuslikult kasvamas, peegeldades süvenevat võlakriisi. USA valitsus suurendab oma võlga iga 100 päeva tagant umbes triljoni dollari võrra, mis tähendab, et aastaga suureneb võlg 3,6 triljoni dollari võrra. Võrdluseks märgib Kraun, et 2020. aastal, koroonakriisi haripunktis, kasvas USA võlg 4,5 triljoni dollari võrra.
Kraun hoiatab, et sellise tempo jätkudes on peagi oodata tõsiseid probleeme nii valitsuse kui ka Föderaalreservi jaoks. Võlamull, mida on 40 aastat üles puhutud, on nüüd lõhkemas ja selle hoidmiseks vajalike vahendite leidmine muutub järjest keerulisemaks. Igasugune majandus- või finantskriis tooks selle probleemi veelgi teravamalt esile, kuna kriiside lahendamiseks on vaja veelgi rohkem raha trükkida ja võlgu võtta.
Kraun rõhutab, et võlakriisi protsess on juba alanud ning selle tagajärjed on alles lahti rullumas. Ta prognoosib, et see protsess võib kesta aastaid, kuid reeglina kiireneb ajas, kaasnedes valuutade ostujõu languse ja suure jõukuse ülekandega.